Bantam, 2019-2020 (Georgian Bay Minor Hockey League)

PrintAll Bantam Standings
Jump To:
Bantam Regular Season
Sep 07, 2019-Jan 30, 2020
Georgian Bay Group A
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %PIMLast 10Streak
1Collingwood Blackhawks201712360.90068180.79109-1-0WON 1
2Penetang Flames201262260.65072510.58505-5-0LOST 4
3Elmvale Coyotes201280240.60059400.59606-4-0WON 2
4Clearview Canucks201172240.60065520.55603-5-2TIED 1
5Dundalk Storm201082220.55056530.514127-2-1WON 1
6Midland Centennials206131130.32536600.37504-6-0WON 1
7Oro Thunder20214480.20040860.31701-8-1LOST 1
Sep 07, 2019-Jan 30, 2020
Georgian Bay Group B
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %PIMLast 10Streak
1Wasaga Beach Stars201343290.72571340.67606-3-1WON 1
2Essa Eagles201262260.65095460.67404-4-2LOST 1
3Shelburne Wolves201190220.55062480.564186-4-0LOST 1
Sep 07, 2019-Jan 30, 2020
Georgian Bay Group C
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %PIMLast 10Streak
1Orillia AE Terriers201343290.725108520.67507-1-2WON 2
2Collingwood AE Blackhawks201064240.60052470.52504-3-3TIED 1
3Elmvale AE Coyotes209110180.45046630.42205-5-0LOST 1
4Penetang AE Flames204124120.30049800.38001-6-3TIED 1
5Owen Sound AE Jr. Attack20315280.20029840.25741-8-1LOST 2
Sep 07, 2019-Jan 30, 2020
Interlock
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %PIMLast 10Streak
1Huntsville Otters523040.40014160.46702-3-0WON 2
2South Muskoka Bears513130.30015200.42901-3-1LOST 2
3Parry Sound Shamrocks514020.20011200.35501-4-0LOST 3
4Almaguin Ice Devils101000.0001100.09100-1-0LOST 1
5Huntsville Otters AE606000.0009330.21400-6-0LOST 6

Bantam B Playdowns

Bracket

  • Jan 06-Jan 28
    Series A

    2nd vs 3rd

    TeamGPWLTPts
    1Penetang 233006
    2Oro 330300
    DateVisitorHome
    Jan 12
    5:00P
    Penetang4Oro1
    Jan 14
    8:30P
    Oro1Penetang6
    Jan 19
    3:30P
    Oro2Penetang3
  • Jan 20-Feb 11
    Series B

    1st vs Winner A

    TeamGPWLTPts
    1Elmvale 153206
    2Penetang 252304
    DateVisitorHome
    Jan 21
    8:00P
    Penetang4Elmvale2
    Jan 28
    8:40P
    Elmvale0Penetang1
    Jan 31
    7:50P
    Penetang1Elmvale3
    Feb 02
    5:30P
    Elmvale3Penetang2
    Feb 08
    6:15P
    Penetang1Elmvale2

Bantam BB Playdowns

Bracket

  • Jan 06-Jan 28
    Series B

    4th vs 5th

    TeamGPWLTPts
    1Parry Sound 453206
    2Midland 552304
    DateVisitorHome
    Jan 19
    3:00P
    Midland3Parry Sound1
    Jan 21
    7:00P
    Parry Sound1Midland4
    Jan 24
    7:00P
    Midland2Parry Sound3
    Jan 25
    1:45P
    Parry Sound3Midland2
    Jan 26
    5:30P
    Midland3Parry Sound5
  • Jan 27-Feb 11
    Series C
    TeamGPWLTPts
    1Collingwood 133006
    2Parry Sound 430300
    DateVisitorHome
    Jan 31
    7:20P
    Parry Sound1Collingwood4
    Feb 01
    6:45P
    Collingwood5Parry Sound3
    Feb 07
    9:30P
    Parry Sound1Collingwood4

Bantam CC Playdowns

Bracket

  • Jan 06-Jan 21
    Series A

    2nd vs 3rd

    TeamGPWLTPts
    1Wasaga Beach 232104
    2Shelburne 331202
    DateVisitorHome
    Jan 12
    5:30P
    Wasaga Beach0Shelburne1
    Jan 14
    8:30P
    Shelburne1Wasaga Beach2
    Jan 17
    8:30P
    Shelburne1Wasaga Beach4
  • Jan 20-Feb 02
    Series B

    1st vs Winner A

    TeamGPWLTPts
    1Dundalk 132104
    2Wasaga Beach 231202
    DateVisitorHome
    Jan 21
    8:30P
    Wasaga Beach4Dundalk1
    Jan 26
    7:40P
    Dundalk2Wasaga Beach0
    Jan 28
    8:30P
    Wasaga Beach1Dundalk2



Bantam AE3/4/5 Playdowns

Bracket

  • Jan 06-Feb 02
    Series A

    1st vs 4th

    TeamGPWLTPts
    1Collingwood AE 133006
    2Huntsville AE 430300
    DateVisitorHome
    Jan 19
    5:00P
    Huntsville AE0Collingwood AE4
    Jan 25
    3:30P
    Huntsville AE2Collingwood AE7
    Jan 26
    4:40P
    Collingwood AE4Huntsville AE2
  • Jan 06-Feb 04
    Series B

    2nd vs 3rd

    TeamGPWLTPts
    1Penetang AE 333006
    2Elmvale AE 230300
    DateVisitorHome
    Jan 18
    4:45P
    Elmvale AE3Penetang AE4
    Jan 19
    5:30P
    Penetang AE3Elmvale AE2
    Jan 28
    8:15P
    Penetang AE4Elmvale AE3

Bantam Pool A Playoffs

Bracket

  • Jan 15-Mar 13
    Pool A Round Robin
    TeamGPWLTPts
    1Collingwood 1651010
    2Penetang 264119
    3Elmvale 463306
    4Dundalk 562315
    5Clearview Canucks 360600
    DateVisitorHome
    Jan 21
    8:00P
    Collingwood2Clearview Canucks1
    Jan 26
    6:45P
    Collingwood2Elmvale3
    Feb 06
    7:30P
    Penetang1Collingwood5
    Feb 11
    8:30P
    Clearview Canucks4Dundalk6
    Feb 16
    3:00P
    Penetang3Dundalk1
    Feb 20
    7:30P
    Elmvale1Collingwood4
    Feb 22
    7:00P
    Penetang3Clearview Canucks1
    Feb 25
    7:00P
    Dundalk3Elmvale0
    Feb 29
    7:25P
    Clearview Canucks1Penetang4
    Mar 02
    8:00P
    Elmvale4Clearview Canucks1
    Mar 05
    7:30P
    Dundalk1Collingwood6
    Mar 06
    8:50P
    Elmvale2Penetang4
    Mar 07
    5:15P
    Dundalk3Penetang3
    Mar 08
    7:10P
    Clearview Canucks0Elmvale1
    Mar 10
    8:30P
    Collingwood3Dundalk0
  • Mar 05-Mar 29
    Championship

    1st vs 2nd after round robin

    TeamGPWLTPts
    1Collingwood 100000
    1Penetang 200000
    DateVisitorHome
    Mar 15
    3:30P
    PenetangCollingwood
    Mar 17
    7:50P
    CollingwoodPenetang
    Mar 19
    7:30P
    PenetangCollingwood
    Mar 21
    3:15P
    CollingwoodPenetang
  • Mar 05-Mar 31
    Consolation

    3rd vs 4th after round robin

    TeamGPWLTPts
    1Elmvale 100000
    1Clearview Canucks 200000
    DateVisitorHome
    Mar 13
    9:00P
    Clearview CanucksElmvale
    Mar 23
    8:30P
    ElmvaleClearview Canucks
    Mar 24
    8:10P
    Clearview CanucksElmvale
    Mar 30
    8:00P
    ElmvaleClearview Canucks

Bantam Pool B Playoffs

Bracket

  • Jan 15-Mar 13
    Pool B Round Robin
    TeamGPWLTPts
    1Midland 1651010
    2Wasaga Beach 363217
    3Oro 262315
    4Essa 461235
    5Shelburne 561413
    DateVisitorHome
    Feb 02
    5:30P
    Wasaga Beach1Oro3
    Feb 09
    6:00P
    Midland2Essa3
    Feb 09
    7:40P
    Oro0Wasaga Beach2
    Feb 15
    10:20A
    Shelburne1Essa1
    Feb 16
    5:50P
    Essa2Oro2
    Feb 22
    3:30P
    Midland5Shelburne2
    Feb 23
    5:50P
    Shelburne0Oro5
    Feb 23
    7:40P
    Midland6Wasaga Beach1
    Feb 25
    7:20P
    Essa1Midland6
    Mar 01
    4:30P
    Shelburne1Midland2
    Mar 03
    7:10P
    Oro2Midland5
    Mar 03
    8:30P
    Essa3Wasaga Beach3
    Mar 06
    8:40P
    Wasaga Beach3Essa1
    Mar 07
    1:10P
    Oro2Shelburne4
    Mar 08
    7:00P
    Wasaga Beach4Shelburne0
  • Mar 05-Mar 29
    Championship

    1st vs 2nd after round robin

    TeamGPWLTPts
    1Midland 100000
    1Wasaga Beach 200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Mar 05-Mar 29
    Consolation

    3rd vs 4th after round robin

    TeamGPWLTPts
    1Oro 111002
    2Essa 210100
    DateVisitorHome
    Mar 12
    7:30P
    Essa1Oro5
    Mar 24
    8:10P
    OroEssa
    Mar 28
    4:10P
    EssaOro

Bantam Pool C Playoffs

Bracket

  • Jan 15-Mar 13
    Pool C Round Robin
    TeamGPWLTPts
    1Orillia AE 1660012
    2Collingwood AE 264119
    3Owen Sound AE 562315
    4Penetang AE 461413
    5Elmvale AE 360511
    DateVisitorHome
    Feb 01
    5:00P
    Orillia AE9Owen Sound AE2
    Feb 04
    8:00P
    Collingwood AE1Orillia AE3
    Feb 09
    7:10P
    Collingwood AE4Elmvale AE1
    Feb 11
    8:10P
    Owen Sound AE0Collingwood AE1
    Feb 18
    8:10P
    Elmvale AE2Collingwood AE5
    Feb 21
    7:30P
    Owen Sound AE5Penetang AE3
    Feb 23
    6:30P
    Collingwood AE1Owen Sound AE1
    Feb 25
    8:30P
    Orillia AE7Elmvale AE0
    Feb 26
    6:40P
    Penetang AE3Orillia AE6
    Feb 29
    3:45P
    Elmvale AE2Owen Sound AE4
    Mar 01
    3:10P
    Orillia AE2Penetang AE1
    Mar 03
    8:10P
    Penetang AE5Collingwood AE7
    Mar 05
    7:50P
    Elmvale AE1Penetang AE4
    Mar 07
    3:55P
    Owen Sound AE0Orillia AE7
    Mar 08
    8:40P
    Penetang AE1Elmvale AE1
  • Mar 05-Mar 29
    Championship

    1st vs 2nd after round robin

    TeamGPWLTPts
    1Orillia AE 111002
    2Collingwood AE 210100
    DateVisitorHome
    Mar 10
    8:10P
    Orillia AE4Collingwood AE1
    Mar 13
    7:30P
    Collingwood AEOrillia AE
    Mar 22
    1:30P
    Collingwood AEOrillia AE
    Mar 24
    8:00P
    Orillia AECollingwood AE
    Mar 25
    8:00P
    Collingwood AEOrillia AE
    Mar 29
    6:00P
    Orillia AECollingwood AE
  • Mar 05-Mar 29
    Consolation

    3rd vs 4th after round robin

    TeamGPWLTPts
    1Owen Sound AE 100000
    1Penetang AE 200000
    DateVisitorHome
    Mar 16
    7:40P
    Owen Sound AEPenetang AE
    Mar 27
    7:15P
    Penetang AEOwen Sound AE
    Mar 28
    4:30P
    Penetang AEOwen Sound AE
    Mar 29
    3:10P
    Owen Sound AEPenetang AE

Game Data Last Updated: Dec 05, 4:00 AM, Next Update: Dec 15, 4:00 AM
Printed from gbmhl.ca on Saturday, December 5, 2020 at 6:18 AM